Sposób na zarabianie – Twoje hobby

Jaki jest Twój sposób na zarabianie? Jeśli zastanawiałeś się kiedyś co zacząć robić, żeby zarabiać dodatkowe pieniądze, a nawet drugą pensję to znaczy, że jesteś w podobnej sytuacji jak ja kilkanaście miesięcy temu. Sposobów na zarabianie jest wiele i nie ma jednego uniwersalnego sposobu, który spasuje wszystkim. Każdy jest inny, to prawda stara jak świat i jest nadal aktualna. Każdy ma predyspozycje do czegoś innego. Jeden nadaje się do bycia mechanikiem, drugi wspaniale maluje, a inny nigdy nie nada się na kierownika. Twoje hobby może być kluczem do zarabiania…

Hobby daje radość

Wiele osób skupia się tylko na pracy, wychowaniu dzieci i przeżywają życie w domu. Często nazywa się to jako „bycie dorosłym”. Pamiętaj, że Twoje hobby nie czyni Cię dzieciakiem, nie jesteś przez to mniej odpowiedzialny. Jest wręcz przeciwnie. Jeśli nie masz zainteresowań, wtedy stajesz się bardziej sfrustrowany i pesymistyczny. Te odczucia spowodowane są tym, że nie realizujesz swoich marzeń.

Przypomnij sobie, jakie miałeś pragnienia w dzieciństwie. Co wtedy było ważne? Co wtedy sprawiało uśmiech na twarzy? Ja przypomniałem sobie, jak bardzo podobało mi się tworzyć strony internetowe. Miałem 11 lat, kiedy zrobiłem pierwszą, a z czasem… zapomniałem o tym. Teraz cieszę się, kiedy mogę pogrzebać w kodzie mojej strony lub zabieram się do pisania nowego artykułu na bloga. Postanowiłem, że to będzie kolejny mój sposób na zarabianie. Może nie pamiętasz takiego czegoś. Spróbuj pogadać z przyjaciółmi. Zwróć uwagę na to, co sprawia Ci radość, co Cię zaciekawiło. Szukaj, a na pewno znajdziesz.

Nawet z pozoru najdziwaczniejsza, najskromniejsza pasja jest czymś bardzo, ale to bardzo cennym.

Stephen King

Twoje hobby wiele mówi o Tobie

Umówmy się, że jeżeli przeglądasz fotki na Instagramie (tutaj zapraszam na mój), to fotografia nie jest Twoim hobby. Rozumiesz? Jeśli masz hobby, to robisz zdjęcia, edytujesz je, szkolisz się. Zacznij poświęcać swój wolny czas, żeby wpisać fajne i oryginalne hobby w CV. Nawet jeśli nie będzie spektakularnych efektów, to jest to Twoje hobby, nikt z tego Cię nie rozliczy. Będzie to świetna próba charakteru, a z czasem będziesz się odprężać i relaksować przy tym.

Na pewno czas będzie problemem. Czas, który należy włożyć w pracę, aby osiągnąć wynik. Tworzenie strony zajęło mi miesiąc. Przed uruchomieniem jej trzy razy zaczynałem od nowa. Nie poddałem się. Każdy błąd, który poprawiłem był moją motywacją. Efekt jest, jak widać przyzwoity. Hobby musi być dopieszczane, bo inaczej będzie uciekać.

Czy to hobby, czy już pasja?

Ostatnio modne się stało używać słowa pasja. Robić coś z pasją… Motoryzacja to moja pasja… itd. Co ciekawe słowo pasja pochodzi od łacińskiego „passio” i właściwie oznacza „cierpienie”. Bardzo często pasja używane jest naprzemiennie z hobby. Mimo tego, że hobby to radość, a pasja to udręka. W pewnym sensie oddawanie się jakiejś czynności wymaga poświęceń m.in. swojego czasu. Potrzeba też wielu wyrzeczeń, to fakt.

Dzisiaj pasja nabrała innego znaczenia. Przyjmuje się, że jest to poświęcanie się jakiejś czynności z radością, która jest siłą napędzającą jeszcze bardziej. Dzięki niej można odczuć przyrost energii życiowej. Człowiek jest wtedy spełniony. Jeśli robisz coś i czujesz, że żyjesz, to jest pasją na pewno. Możesz iść spać grubo po północy, a wstajesz przed budzikiem i jesteś pozytywnie naładowany, to znaczy, że Twoje hobby to coś więcej. Wtedy właśnie wiesz, że to Twój sposób na zarabianie.

kobieta-krawiec-znalazla-sposob-na-zarabianie-w-swoim-hobby
Sposób na zarabianie można znaleźć w każdym hobby, jeśli robisz to z pasją.

Warto mieć hobby

Twoje hobby to odskocznia od monotonii pracy. Pewne jest również to, że hobby może przerodzić się w sposób zarabiania. Znam wielu programistów z zamiłowania, fotografów czy kucharzy. Każdy z nich mówi, że w życiu nie poszedłby na etat do korporacji, bo robi to, co kocha. Jeśli nie wiesz jak zmotywować się do pracy, to zacznij rozwijać swoje zainteresowania, może założysz swoją firmę, a jeśli nie to zmień pracę. Na zaprzyjaźnionym blogu Psychologicznieorozwoju.pl znajdziesz pomocny artykuł na temat jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej.

Facebook Twitter Google Plus Linkedin Instagram YouTube Pinterest
%d bloggers like this: