Sklep online dlaczego warto założyć biznes internetowy

Własny sklep online i zarabianie pieniędzy w internecie jest coraz bardziej popularne… Niestety niekoniecznie wśród przedsiębiorców z Polski. Własny biznes online nadal prowadzi zdecydowana mniejszość. Podczas gdy zakupy online i płatności internetowe rozwijają się z roku na rok, to wielu właścicieli firm nadal nie widzi potrzeby zaistnienia w sieci. Szacuje się, że zakupy w sklepie internetowym robi 57-60% Polaków. Trend ten pozostaje wzrostowy i moim zdaniem zakupy w necie będą coraz łatwiejsze, a także popularne jeszcze przez lata. Jednak to właśnie teraz jest najlepszy moment, żeby przedstawić siebie i swoją działalność potencjalnym klientom. Podsumowując, jeżeli nie ma Twojej firmy w sieci, to nie liczy się na rynku.

zyjinaczej-instagram-sklep-online-dlaczego-warto-zalozyc-biznes-internetowy-1

SKLEP ONLINE LUB FIRMOWA STRONA WWW TO KONIECZNOŚĆ

Handlowanie w internecie będzie się rozwijało w dynamicznym tempie. Kto teraz nie wskoczy, ten może nie nadążyć i zostanie daleko w tyle za konkurencją. Polecam już się zastanawiać, od czego zacząć i jak otworzyć swój sklep online. Bez dwóch zdań ludzie w naszym kraju boją się zarabiać online. Nie ma czemu się dziwić. Dla znacznej części społeczeństwa internet jest nie do ogarnięcia i szczytem umiejętności jest korzystanie z Facebooka, a raczej scrollowanie go lub polajkowanie czyjegoś zdjęcia. Tym bardziej nie dziwi fakt, że ludzie boją się robić przelewy online i płatności Bitcoinem uważają za oszustwo. Jeżeli takie poglądy pojawiają się wśród osób na najwyższych stanowiskach w kraju, to nic dziwnego, że są ludzie, którzy nie mają konta bankowego. A tymczasem na świecie….

Sklep online to dobre źródło dochodu

Otwierając sklep internetowy należy pamiętać o wielu sprawach, ale to jak bardzo się przygotujesz na starcie przełoży się na wyniki po jego uruchomieniu. Ponieważ biznes i zarabianie w sieci to duże pieniądze to i konkurencja jest duża, ale wciąż i tak mało jest w sieci polskich firm. Poprzednio pracowałem jako przedstawiciel handlowy i codziennie spotykałem kilku do kilkunastu przedsiębiorców, którzy mail firmowy mieli na Gmailu, Onecie, O2 lub innych podobnych. Skutkiem tego jest sytuacja, w której polskiego klienta zdobywają zagraniczne sklepy. Wystarczy spojrzeć na listę najbogatszych ludzi na świecie w 2020 roku. Są to po kolei:

  1. Jeff Bezos – założyciel znanego na całym świecie portalu zakupowego Amazon;
  2. Bill Gates – Windows, Office i Xbox generują mnóstwo zakupów internetowych;
  3. Bernard Arnault – właściciel takich marek jak Dior, Givenchy, które są w każdym sklepie z perfumami online.

Jak sprzedawać w internecie?

Nie ma co ukrywać, giganci mają ugruntowaną pozycję i zarabiają miliardy dolarów rocznie. Dlaczego nie miałbyś z tego wora pieniędzy zdobyć małej części dla siebie? Póki mają miejsce będą zarabiać jeszcze więcej, tylko pod innymi adresami sklepów. Mnóstwo firm sprzedaje ten sam produkt pod różnymi szyldami – tylko po to, aby dotrzeć do różnych klientów. Ten, kto nie lubi RTVEuroAGD, z pewnością kupi coś w OleOle! Koncern LPP bardzo chętnie sprzeda Ci t-shirt w Cropp, House lub Reserved. Już nie wspominam o grupie Morele.net lub X-Kom. Pamiętając, że klientów będzie przybywać, to zarabianie w sieci jest również dla Ciebie.

Dobry sklep internetowy na potrzeby klienta

Profesjonalny sklep internetowy będzie łatwy w obsłudze, intuicyjny i funkcjonalny. Ponieważ stawianie sklepu online wymaga sporej ilości czasu, nie każdy właściciel firmy będzie mógł się tym zająć samemu. Ja swoim klientom oferuję kompleksowy zakres usług, w związku z czym mogą zajmować się zarabianiem, a ja realizuję zlecenie od a do z. Taki system współpracy zapewnia płynność działania i brak przestojów. Wirtualne sklepy nad stacjonarnymi mają przewagę pojemności produktów i klientów. Integracje z hurtowniami dropshippingowymi zapewniają nieograniczony wybór. Zaletą też jest sprzedaż w kilku miejscach jednocześnie. Podpięcie do tzw. marketplace umożliwia sprzedaż swoich produktów u gigantów. Przykładem są bijące rekordy popularności Allegro, Ceneo lub OLX, ale jest ich znacznie więcej.

Zacznij sprzedawać w internecie i pozyskuj klientów

Handlować można dosłownie wszystkim, na co tylko jest zapotrzebowanie. Można prowadzić sprzedaż produktów bezglutenowych. Znajdą się klienci na ekskluzywne obroże dla kotów. Istnieją sklepy oferujące wyłącznie pikantne przyprawy. Istnieją strony oferujące ochronę przed siecią 5G. Jeden ze sklepów, nad którym pracuję to sklep z ubraniami plus size. Z innej perspektywy, posiadanie swojej strony firmowej, też jest formą sprzedaży tyle, że swoich usług. Znakomitym przykładem firmy, która używa swojej strony www do pozyskiwania zleceń i klientów jest JDMilling z Rudy Śląskiej. Podsumowując, aby rozpocząć sprzedaż w internecie koniecznym jest, w nim zaistnieć, uruchamiając sklep internetowy lub własną stronę www.

Leave a Reply

Facebook Twitter Instagram YouTube Pinterest Spotify