Jak zarabiać przeglądając internet? Przekonaj się!

Internet to miejsce gdzie bezpieczna przeglądarka, która jest szybka i nie zwalnia komputera to marzenie. A co jeśli istnieje taka, która daje korzyści materialne? Zarabiać przeglądając internet, tworzysz bloga i otrzymujesz wynagrodzenie. Brzmi niewiarygodnie? A jednak istnieje takie coś!

Brave Browser to stosunkowo nowa aplikacja działająca na smartfonach oraz komputerach z systemem Windows. Z racji tego, że pracuję dużo na obu urządzeniach i chciałem odciążyć je zacząłem szukać alternatywy dla Google Chrome, która swym działaniem pozwoli zarabiać przeglądając internet więcej i szybciej. Szukałem po różnych testach i wszędzie trafiałem na te same wyniki – Chrome dobry, ale zjada pamięć, a szybkość działania przekłada się na produktywność – jej poświęciłem osobny artykuł. Poza tym zawsze testowano góra 4 przeglądarki.

Brave ulepsza internet

Idea przeglądarki Brave jest prosta. Internet ma być miejscem bezpiecznym, przeglądanie strona ma być szybkie i bez nachalnych reklam. Ważnym elementem jest jej baza czyli Chromium. Tym samym przeglądarka oparta jest na tym samym kodzie co znany mi Chrome i jej wygląd oraz działanie są bardzo podobne… Jednak Brave jest ciekawsza, bo tworzą ją ludzie z Mozilli, ci sami którzy stworzyli Firefoxa. Brendan Eich jest twórcą również JavaScript tak więc zna wszystkie wady i zalety największych przeglądarek.

Przeglądarki jakie znamy używają tzw. cookies, które zapisują wszystko to co robimy w internecie. Od wyszukiwań w sklepie RTV aż po zapisanie jakiegoś pliku. Następnie wiadomości te przekazywane są marketingowcom, którzy bombardują nas niezliczoną ilością niechcianych reklam. Przeglądarka Brave posiada mechanizm blokujący te reklamy przez co strona szybciej się ładuje. Z racji wyświetlania tylko tych najważniejszych komponentów Twoja ulubiona strona może ładować się nawet o 60% szybciej. Całego uroku dodaje fakt, że użytkownik sam decyduje czy chce oglądać reklamy czy nie. To właśnie Brave Shields ma mnóstwo ustawień aby internet był bardziej przyjemny. Znajdują się tam takie ustawienia jak: wymuszać HTTPS, blokowanie plików cookie, skryptów, czy nawet zarządzać dostępem do naszego odcisku palca. Dlatego mogę nawet zarabiać przeglądając internet.

ustawienia shields
Ustawienia Brave Shields znajdują się w pasku adresu

Nie jesteś towarem!

Nikt nie powinien sprzedawać informacji o tym co robisz w sieci i na tym zarabiać. Wszystkie Twoje dane to prywatność, która jest nie do wycenienia tak jak i czas. Ja chcę zarabiać i przeglądając internet bawić się, a nie martwić się, czy i kto mnie obserwuje. Na pewno co jakiś czas włączasz tryb incognito jednak najnowsze informacje donoszą, że ten w Chrome… nie jest taki niewidoczny jakby się chciało. Tutaj karta incognito działa w sieci Tor (deepweb, darknet), która jest częścią internetu, ale nie indeksowana w tradycyjny i znany zwykłym użytkownikom.

nowa karta przeglądarki
Nowa karta Brave Browser z statystykami

Oczywiście bezpieczeństwo jest ważne, ale blog jest poświęcony zarabianiu w internecie, a właśnie to jest niezaprzeczalnie wielkim atutem opisywanej przeglądarki. Takiej innowacji nikt nie wymyślił. Pomagasz w rozwoju internetu, tworzysz strony, prowadzisz vloga i masz wiernych fanów? To świetnie! Przeglądając internet od czasu do czasu można otrzymać kryptowalutę BAT, a tę z kolei użyć aby dać napiwek swojemu ulubionemu twórcy. Program ten nazywa się:

Nagrody Brave

Rozdawanie kryptowalut to świetny sposób na reklamę swojego programu. Opisywałem niedawno jeden airdrop w tym artykule. Brave robi to również. W pasku adresu znajduje się najciekawszy link do ustawień nagród. Tworzy się tam wallet na kryptowalutę BAT, którą zbierasz na kilka sposobów w zależności od tego co robisz w internecie i czym się zajmujesz. Inaczej zarabia osoba tworząca bloga czy materiały na YouTube, a jeszcze inaczej zwykły użytkownik, który lubi poczytać coś ciekawego.

Zwykły użytkownik – jak zwiększyć stan portfela:

  • Możesz dodać środki.
  • Możesz zarabiać tokeny oglądając reklamy (w krótce).
  • Od czasu do czasu będziesz otrzymywać od Brave darmowe tokeny. Bądź zawsze czujny i uważny!

Twórca internetowy – jak zwiększyć stan portfela:

  • Wszystkie powyższe sposoby są również dla Ciebie.
  • Otrzymane napiwki.
  • Polecasz ściągnięcie i zainstalowanie przeglądarki Brave.

Jeśli chcesz przeglądać internet bezpieczniej, szybciej a co najważniejsze bez denerwujących reklam ściągnij przeglądarkę Brave, korzystając z poniższego przycisku. To pomoże mi się rozwijać, a przy tym pokaże, że to co robię jest dla Ciebie ważne. Ściągnij go na telefon i komputer – pomożesz mi podwójnie, a to nic nie kosztuje.

Brave Brovser zakładka nagrody
Nagrody Brave to sposób na nagradzanie twórców internetowych i użytkowników przeglądarki.
Facebook Twitter Google Plus Linkedin Instagram YouTube Pinterest
%d bloggers like this: