Jak używać Trello na 10 najciekawszych sposobów

Jak używać Trello nie każdy wie. Tak naprawdę mało kto wie o istnieniu takiej aplikacji. Jak dla mnie jest ona jedną z najlepszych do kierowania działaniami. Dlatego jestem przekonany, że znajdzie się dla niej miejsce w każdej firmie, a nawet domostwie. No przecież dom to taka mała prywatna firma.

W związku z tym postanowiłem jeszcze bardziej przybliżyć jak działa Trello. To nie będzie poradnik w stylu jak usunąć tablicę ze względu na to, że chcę pokazać funkcjonalność tej aplikacji. Prawdopodobnie znajdziesz dla siebie jakieś zastosowanie i podzielisz się nim z innymi?

JAK UŻYWAĆ TRELLO W BIZNESIE

Prowadząc bloga Żyjinaczej.pl nauczyłem się jak używać Trello, ponieważ musiałem jakoś zapanować nad tym co publikuję oraz nad swoimi pomysłami. Ze względu na to, że tworzę strony internetowe, musiałem też mieć jakieś zaplecze do notowania zgłoszeń i potrzeb klientów. Tablice Trello można używać na wszelki sposób, jaki Ci przychodzi do głowy tak jak białą tablicę czy flipchart. Z pewnością przedstawię tutaj pomysły na wykorzystanie Trello w najlepszy możliwy sposób. Myślę, że Trello to aplikacja niezbędna w home office.

1. Jak używać Trello w sklepie

Aplikacja może służyć jako prosta lista produktów i tam można śledzić wszystko, co związane z Twoim sklepem. W wyniku tego wszystkie swoje pomysły czy produkty odpowiednio zaplanujesz i będziesz mieć kontrolę nad etapami ich powstawania. Oto kilka przykładów tablic dla sklepu internetowego:

 • Nowe pomysły na produkty
 • Informacje o klientach
 • Dostawcy
 • Współpraca
 • Zamówienia
 • Recenzje i referencje

2. Jak używać Trello w blogowaniu

Jeszcze bardziej istotną funkcją, jaką może pełnić Trello to kalendarz redakcyjny. Inaczej mówiąc kalendarz contentu z pomysłami na posty. Wystarczy do każdej karty dodać informację o terminie. Wynikiem tego jest kalendarz z deadline’ami i datami kiedy i jaki post ma być opublikowany.

3. Jak używać Trello w planowaniu tygodnia

W tej tablicy można układać karty i zadania do wykonania na konkretne dni. Wystarczy nazwać kolejne karty i wpisać zadania do odpowiedniej grupy w konkretnym dniu. Telefon, mail lub spotkanie o konkretnej godzinie to już nie będzie problem do zapamiętania.

4. Ważne i długoterminowe zadania w Trello

Trello jako CRM? Dlaczego nie? Mam tablice gdzie przyjmuję zgłoszenia do realizacji od klientów. Każdy z nich ma swoją prywatną i nie ma szans do podejrzenia innej. Każdy klient, który ma konto w Trello ma założoną indywidualną tablicę, a tam rozpisane są wszystkie zadania, które mi zlecił i nad którymi pracuję wraz z moimi notatkami i pomysłami, przez co klient ma pełny wgląd do tego, nad co dla niego realizuję. Ci, którzy nie mają konta… no cóż, tego przywileju nie mają.

Przykładowa tablica służąca jako CRM do obsługi zgłoszeń klienta

JAK UŻYWAĆ TRELLO W ŻYCIU CODZIENNYM

Jak zacząć wprowadzać Trello? Moim zdaniem najlepiej poznać Trello i jego funkcje podczas planowania zwykłych codziennych procesów. Wtedy najłatwiej dowiedzieć się jak działa Trello i do niego się przyzwyczaić. Serio! Chcesz wiedzieć jak korzystać z Trello? To wprowadź go do swojego życia prywatnego, a następnie do biznesu.

6. Jak zacząć planować tydzień w Trello

Podobnie jak w przypadku działań biznesowych prywatny kalendarz w Trello to nieograniczone narzędzie. Oczywiście kalendarze zawsze będą u mnie gdzieś wisiały, ale te elektroniczne mają tę przewagę, że są zawsze tam, gdzie ja i mogę je edytować w każdym momencie, a w wyniku tego nie tracą przejrzystości. Uwielbiam planować tydzień w niedzielę i rozrzucać zadania po konkretnych kartach.

7. Planuj zadania rodzinne w Trello

Zespoły w Trello to ciekawa funkcja, a co za tym idzie jeśli dodać kilku domowników do swojego zespołu, który ma dostęp do domowej tablicy może być całkiem ciekawie. Podczas gdy Twoje zdania tygodniowe mogą być prywatne nad innymi zadaniami można pracować w kilka osób. W związku z tym przedstawię kilka możliwości:

 • Domowy budżet i wydatki
 • Planowanie wakacji
 • Prace w domu lub samochodzie
 • Projekty rodzinne
 • Wydarzenia, uroczystości

8. Jak planować posiłki w Trello

Jednym z ciekawszych pomysłów jest planowanie posiłków dla rodziny. U mnie planujemy posiłki na cały tydzień z góry, dzięki czemu wiem co mam kupić w sklepie. Teraz w czasach pandemii koronawirusa, tym bardziej ograniczamy wyjścia. Tak więc taki planner jest znacznym usprawnieniem. Najfajniejszą opcją w takiej tablicy jest to, że moje ulubione i sprawdzone przepisy mam pod ręką i mogę do nich wrócić.

9. Trello do planowania wakacji i świąt

Masz dużą rodzinę i planujecie wspólne święta? Korzystając z Trello możesz swobodnie dodawać i edytować, np. listę prezentów dla bliskich albo listę rzeczy do spakowania na wyjazd. Bez problemu jedna z kart może wyświetlać ważne daty w rodzinie. Bez wątpienia przypomni datę rocznicy ślubu teściów albo imienin kuzyna.

10. Trello dla zdrowia

Przede wszystkim dzięki Trello uporządkujesz mnóstwo spraw i dzięki temu nie zaprzątasz sobie głowy zbyt dużą ilością informacji. Bez wątpienia obecnie więcej ludzi dba o zdrowie tak więc i ta aplikacja pomoże w jego utrzymaniu, ponieważ można tablicę podzielić na karty, które będą przypominać o zdrowych nawykach. Przedstawiam kilka moich propozycji kart na tablicy „zdrowie”:

 • Umówione wizyty u specjalistów
 • Przyjmowane suplementy i leki
 • Tracker codziennych nawyków
 • Kontakty medyczne
 • Plany treningowe na każdy dzień
 • Zajęcia dodatkowe na siłowni

Podsumowując, Trello to świetny produkt, który może zastąpić podręczny notes i aplikację „do zrobienia”, a także kalendarz osobisty. Tym bardziej mam nadzieję, że przekonałem Cię do pracy bardziej zorganizowanej dzięki tej apce i poznałeś choć trochę sposoby na to jak korzystać z Trello. Załóż konto i przetestuj za darmo!

Leave a Reply

Facebook Twitter Instagram YouTube Pinterest Spotify