Jak kupić Bitcoin po raz pierwszy – poradnik

Jak kupić Bitcoin, to chyba jedno z pierwszych pytań kiedy ktoś do mnie pisze, widząc wzrosty jego cen w moich postach. Nie dziwię się, bo kiedy zaczynałem przygodę, to też pojawiło się ono dosyć wcześnie i jak każdy wahałem się gdzie przelać pierwsze pieniądze. Jeżeli chcesz kupić Bitcoina pierwszy raz, to jest pewne, że dobrze trafiłeś. Na początek polecam zrobić zakupy za jakąś małą kwotę, np. 20zł. Następnie pobaw się tymi pieniędzmi i zrób kilka przelewów. Niewątpliwie to pomoże poznać zasady działania giełd i nauczysz się jak wyszukiwać adres walleta. Zapewniam, że każdy, kto zaczynał z krypto kupował pierwszy raz Bitcoina. Teraz jest łatwiej, bo jest mnóstwo informacji na ten temat. A co mieli powiedzieć ci, którzy kupowali go jako pierwsi? Jakoś dali radę, Ty też dasz – to nic strasznego.

zyjinaczej-instagram-jak-kupic-bitcoin-po-raz-pierwszy-poradnik-1

Jeśli jest coś, czego nigdy nie miałeś, musisz być gotów zrobić coś, czego nigdy nie robiłeś

Thomas Jefferson

Jak kupić Bitcoin za złotówki w 4 krokach

1. Utwórz wallet, aby nabyć Bitcoin

Tak jak przelać złotówki do banku trzeba utworzyć w nim konto, tak i w przypadku zakupów Bitcoina trzeba stworzyć wallet. Jest to takie cyfrowy portfel gdzie można zbierać Bitcoiny i inne kryptowaluty. Z mojego punktu widzenia i wielu innych, najlepszy portfel kryptowalut to Coinbase. Dział na rynku już ponad dekadę, obsługuje ponad 30 milinów użytkowników i przeprowadzono tam miliardy transakcji. Rejestracja jest szybka i bezpłatna, a za samo prowadzenie konta również nie ma opłat. Podpinasz kartę płatniczą albo kredytową i przechodzisz dalej.

2. Kup Bitcoina za złotówki

Jeśli masz podpiętą kartę, to jesteś na dobrej drodze do zakupu kryptowalut. Będziesz musiał przejść do opcji Bitcoin w Coinbase i kliknąć ją. Po prawej u góry będzie opcja Kupno/Sprzedaż, a kiedy tam wejdziesz od razu pojawi się okienko. Następnie musisz podać za jaką kwotę chcesz kupić BTC, wybrać kartę przypisaną do konta. Na końcu trzeba nacisnąć guzik „Kup Bitcoin”. Po potwierdzeniu transakcji w sieci pierwsze Bitcoiny lądują na Twoim portfelu.

3. Zdecyduj co zrobisz z Bitcoinem

Teraz już masz trochę waluty i teraz przed Tobą najważniejsze pytanie. Co zamierzasz zrobić z Bitcoinem? Można go używać na kilka sposóbów:

  • kupić inne kryptowaluty,
  • wymieniać krótkoterminowo, czyli zarabiać na wzrostach i spadkach,
  • potraktować jak inwestycję i trzymać go jak najdłużej.

Ja należę do tych, którzy trzymają kryptowaluty jako inwestycję długoterminową, ale co miesiąc sobie dokupuję więcej, za jakąś małą kwotę. Z pewnością polecam to wszystkim początkującym. Dzisiaj 1 BTC kosztuje ponad 200 tys. zl. Kiedy kupowałem po raz pierwszy były wart ponad 20 tys. Moja inwestycja zwiększyła się 10-krotnie, a jestem przekonany, że za 5 czy 10 lat to będzie jeszcze więcej.

4. Jak kupić Bitcoin i nie stracić?

Wiem, że rosnąca cena raduje niesamowicie, natomiast czerwone słupki pikujące w dół powodują nerwy. Dlatego jeśli zdecydujesz się na handlowanie kryptowalutami to koniecznie zainstaluj aplikację na telefonie. Pozwala ona na natychmiastowe śledzenie kursu i reakcje. Można również ustawić alerty dla konkretnych walut. A z doświadczenia wiem, że przez ostatnie kilka miesięcy jest nerwowo.

Już wiesz jak kupić Bitcoin

Mam nadzieję, że każdy, kto nie wiedział jak kupić kryptowaluty pierwszy raz nie będzie mieć już z tym problemu. Kiedy robi się coś pierwszy raz zawsze wymaga to wysiłku i odwagi. Normalnym jest strach przed nieznanym. Tym bardziej było mi miło napisać ten artykuł. W tej chwili Coinbase to najlepsze miejsce do zakupu Bitcoina. Sprawdź, co jeszcze zyskasz korzystając z Coinbase.

Leave a Reply

Facebook Twitter Instagram YouTube Pinterest Spotify