Aktualizacja oprogramowania i monitorowanie działania

Aktualizacja oprogramowania WordPress jest niezwykle istotna ze względu na bezpieczeństwo, a także ciągłość działania strony. Systematyczne uaktualnianie mechanizmu pozwala zapobiec atakom hakerskim. Każda wtyczka do WordPress i jego rozszerzenie, a nawet motyw powinny zawsze działać na najnowszej wersji. Dlatego zajmując się administracją strony wykonuję takie działania kiedy tylko jest wypuszczany update. #tymsiewyrozniam

Aktualizacja WordPress i WooCommerce

Nowa wersja WordPress lub WoCommerce wnosi zazwyczaj ulepszone działanie strony. Są jednak takie update’y, które przynoszą nowe funkcje, a co za tym idzie, sklep internetowy jest dostosowany do najnowszych trendów i potrzeb.

Systematyczna kopia zapasowa

Tworzenie kopii zapasowej całego serwisu robi się w celu zabezpieczenia danych gdyby przypadkiem zostały one utracone. Wykonuję szybkie kopie codzienne oraz pełne — raz w tygodniu. Dzięki temu każda naniesiona zmiana będzie uwzględniona w backupie.

Blokowanie spamu i niechcianych treści

Plaga i wzrost popularności botów skanujących internet przyniosły za sobą mnóstwo SPAMu oraz możliwość umieszczania reklam w komentarzach na blogu, ocenie produktu lub w innych miejscach. Starannie przeglądam wszystkie treści i skutecznie blokuję te zbędne.

Facebook Twitter Instagram YouTube Pinterest Spotify