7 niezbędnych rozszerzeń do Chrome dla bloggerów

Ten artykuł musiał się pojawić. Kiedy powstał pierwszy z serii o rozszerzeniach: 5 wtyczek do Chrome niezbędnych dla każdego, obiecałem, że poszukam takich niezbędnych dla piszących bloga. 7 niezbędnych rozszerzeń dla bloggerów są przede wszystkim aplikacjami, które ułatwiają i pomagają w pracy. Co ciekawe robią to w różny sposób. Od poprawiania koncentracji, aż po sprawdzanie napisanego tekstu. Pisząc bloga wiem, z czym mam problem, ale znam też innych właścicieli blogów i znam też ich potrzeby. Trochę szukałem rozwiązań, ale tylko i wyłącznie dlatego, żeby były jak najlepsze. Staram się wybierać te najpewniejsze, najbardziej rozwijane i funkcjonalne. Oczywiście łączy je jedno – są do ściągnięcia za darmo z Chrome Web Store.

zyjinaczej-instagram-7-niezbednych-rozszerzen-do-chrome-dla-bloggerow-1

PRZEDSTAWIAM 7 NIEZBĘDNYCH ROZSZERZEŃ IDEALNYCH DLA BLOGGERÓW

StayFocusd

Ta jest jedną z najczęściej pobieranych wtyczek, które pozwalają na skoncentrowaniu się i odpowiedniej pracy. Zainstalowano ją ponad 600.000 razy i według mnie już niedługo osiągnie znacznie więcej. StayFocusd to rozszerzenie zwiększające produktywność dla przeglądarki Google Chrome, które pomaga skupić się na pracy, ograniczając czas spędzany na marnujących czas witrynach. Po wyczerpaniu przydzielonego czasu witryny, które zablokowałeś, będą niedostępne przez resztę dnia.

Download: StayFocusd

Grammarly for Chrome

Nie znam nikogo, kto nie popełni błędu podczas pisania. Nie ma różnicy czy z braku wiedzy, czy zwykła literówka, która podczas pisania zdarza się często. Aplikacje, które sprawdzają błędy to hit! Najciekawsze jest to, że przeglądarki mają taki mechanizm wbudowany jednak większość ludzi i tak wysyła tekst z błędami. Takie wtyczki jak Grammarly sprawdzają tekst wszędzie, w każdym polu tekstowym i zaznaczają błąd w widoczny sposób – to najważniejsza przewaga nad systemem sprawdzania pisowni zaimplementowanym w przeglądarce.

Download: Grammarly for Chrome

Bitwarden – Free Password Manager

Na liście 7 niezbędnych rozszerzeń dla bloggerów nie mogło tego zabraknąć. Jeżeli jesteś aktywnym bloggerem lub freelancerem, to zapewne masz wiele kont do różnych portali. Google Chrome pozwala na zapamiętywanie haseł i loginów jednak zazwyczaj są one wszędzie takie same. Należy pamiętać, że czasy a wraz z nimi technologia idzie do przodu i to hasło, które było bezpieczne 5 lat temu, już nie stanowi tak wielkiego problemu do złamania jak wtedy. Bitwarden to bezpieczny sejf danych do logowania, sposobów płatności czy dokumentów tożsamości. Jest w stanie wygenerować megabezpieczne hasło oraz je zapamięta. Przy najbliższym logowaniu wystarczy jedno kliknięcie i uzupełni za Ciebie potrzebne dane. Plugin jest dostępny do wszystkich przeglądarek, jako apka na Windows oraz smartfona, co czyni go multizadaniowym kombajnem ułatwiającym pracę na wszystkich platformach.

Download: Bitwarden – Free Password Manager

SimilarWeb – Traffic Rank & Website Analysis

Wzorowanie się na lepszych od siebie to nic złego, a podglądanie działań konkurencji to nic nowego. Również prowadząc bloga warto sprawdzać, w którą stronę ukierunkowane są ruchy większych blogów niż Twój. SimilarWeb to świetna wtyczka do analizy konkurencji. Możesz podejrzeć takie dane jak: ilość odwiedzin, ranking słów kluczowych czy źródło ruchu. Jeden klik i masz dane dla bloggerów przed sobą. A to wszystko za darmo. W wersji Premium danych jest znacznie więcej, ale te za free są wystarczające.

Download: SimilarWeb – Traffic Rank & Website Analysis

Awesome Screenshot & Screen Recorder

Ile to razy musiałem wytłumaczyć coś klientowi albo on zgłaszał mi problem. W słowie pisanym występuje ten problem, że można coś opacznie zrozumieć. Można tego uniknąć przesyłając screen lub video pokazujące sedno sprawy. Dodatkowo możesz zaznaczyć konkretne miejsce na zrzucie ekranu, zupełnie jak w Paintcie, albo wprowadzić na niego tekst. Całość możesz zapisać na serwerze producenta, dysku komputera lub dysku Google Drive i udostępnić link właściwej osobie. Wszystko działa błyskawicznie.

Download: Awesome Screenshot & Screen Recorder

Keyword Everywhere

Niezwykle istotne jest, aby pisząc tekst dobierać odpowiednie słowa. Nie tylko te, które tworzą podstawę, ale i kluczowe frazy. Są one o tyle ważne, że wraz z listą słów łączących wpływają na czytelność i wynik SEO. Jeśli masz temat to użyj Keyword Everywhere, aby wyszukać ważne dla tego tematu frazy. Wystarczy wejść w Google i wyszukać jakiś wyraz, a w wynikach pojawi się okienko z trendami oraz opcja „Find long-tail keywords for…” i tam właśnie ukryte są podpowiedzi dla Ciebie. Ja wyszukałem „cappuccino” i wtyczka podpowiedziała mi ponad 1000 zapytań, tak więc jest wybór co czyni ją jedną z najistotniejszych wtyczek na liście 7 niezbędnych rozszerzeń dla bloggerów.

Download: Keyword Everywhere

Mailtrack – Email Tracker for Gmail

Ta wtyczka dla bloggerów wykonuje zadania dla Gmaila, tak samo jak dodatek Sprawdzanie poczty Google. Tym razem aplikacja pozwala na śledzenie losów wysłanego maila. Konkretnie informuje nadawcę o tym, czy i kiedy wiadomość została przeczytana przez odbiorcę. Za każdym razem kiedy ktoś otworzy wiadomość, program wysyła informację zwrotną na adres mailowy autora. W wyniku takich działań nie musisz pytać znajomych, czy dostał maila – po prostu to wiesz. Klient ściemnia, że nie dostał faktury? Teraz już udowodnisz, że jest inaczej. Wersja Pro ma więcej funkcjonalności, np. integracja z Salesforce, ale mi wystarczy wersja darmowa.

Download: Mailtrack – Email Tracker for Gmail

Leave a Reply

Facebook Twitter Instagram YouTube Pinterest Spotify