5 wtyczek do Chrome niezbędnych dla każdego

Wtyczek do Chrome jest strasznie dużo. Można powiedzieć, że ile programistów tyle wtyczek. Zdecydowałem się za Wami podzielić kilkoma rozwiązaniami, które ulepszają moją przeglądarkę Brave. Przeglądarka ta jest oparta na Chromium, czyli tej samej bazie co słynna przeglądarka od Google. Co za tym idzie, działają na niej te same wtyczki. Miejscem, gdzie można ściągnąć interesującą wtyczkę to Chrome Web Store. Zadaniem rozszerzenia jest zwiększyć jego funkcjonalność. W tym artykule pokażę 5 wtyczek do Chrome, które ułatwiają pracę. Natomiast należy pamiętać, że nawet milion wtyczek nie pomoże Ci jeśli nie wiesz jak skutecznie pracować w domu. Jeśli chcesz się tego dowiedzieć, to zajrzyj tutaj.

zaintstalowane-wtyczki-do-google-chrome-na-przegladarce-brave
Moje zainstalowane wtyczki do Chrome na przeglądarce Barave

Zestawienie 5 najlepszych wtyczek do Chrome – moim zdaniem

Przycisk Zapisz Pinteresta

Prowadząc blog, konieczne jest szukać natchnienia. A jak szukać weny to tylko w internecie. Wśród wtyczek do Chrome, których ja używam (chyba od zawsze), jest właśnie to rozszerzenie. Na początku niechętnie podchodziłem do tego tematu. Kto w pracy nie używa żółtych karteczek i nie przypina ich na monitorze albo tablicy korkowej? Ja tak robiłem, ale odkąd poznałem Pinteresta i wtyczkę do Chrome, to już nie muszę.

Rozszerzenie te pozwala na zapisanie konkretnego obrazka na Twojej tablicy wraz z linkiem do tej strony. Jeśli nie masz czasu na czytanie artykułu, to zapisz artykuł na później. Co ciekawe dzięki niemu możesz też wyszukać podobne obrazy do interesującego Cię w zasobach Pinterest.

Link do wtyczki: https://chrome.google.com/webstore/detail/pinterest-save-button/gpdjojdkbbmdfjfahjcgigfpmkopogic

Sprawdzanie ortografii i gramatyki – LanguageTool

Aby zwiększyć mozliwości przeglądarki zainstalowano moduł sprawdzania pisowni. Nie działa on jednak perfekcyjnie, dlatego poszukiwałem sporo czasu innego DARMOWEGO rozwiązania. W końcu znalazłem rozszerzenie do Chrome, które sprawdza błędny ortograficzne, interpunkcyjne oraz stylistyczne w czasie rzeczywistym. Nie muszę przez to wrzucać do aplikacji swojego tekstu, a co za tym idzie, zyskuję sporo czasu.

LanguageTool jest wtyczką do przeglądarki, które znajdzie wiele błędów, a to ze względu na to, że analizuje całe zdania i akapity, a nie pojedyncze wyrazy. Obsługuje ponad 25 języków, w tym angielski, hiszpański, francuski, niemiecki, polski i rosyjski. Najfajniejsza jest prostota obsługi – błąd podkreślany jest na odpowiedni kolor i wystarczy kliknąć tam lewym przyciskiem myszy, aby otworzyła się podpowiedź poprawnej formy oraz uzasadnienie, dlaczego wtyczka uznała to za błąd. Oczywiście możesz dodawać swoje wyrazy do indywidualnego słownika.

Link do wtyczki: https://chrome.google.com/webstore/detail/grammar-and-spell-checker/oldceeleldhonbafppcapldpdifcinji

Save to Pocket

Kolejna propozycja z tych rozszerzeń, które oferują zapisanie czegoś na później. Pocket jest to niesamowite rozwiązanie, które pozwala zapisać całą stronę w aplikacji. Sama apka Pocket dostępna jest w wersji na komputer oraz na urządzenia przenośne, dzięki czemu jak przeglądam FB na smartfonie i coś mnie zainteresuje to mogę zapisać to i spokojnie przeczytać na większym monitorze w każdej chwili.

Pocket w porównaniu do Pinteresta jest bardziej uniwersalny, bo możesz zapisać teksty, zdjęcia albo całe strony – wystarczy kliknąć „zapisz w Pocket” i tyle. Można zapisywać treści z wielu różnych stron, m.in. Reddit, Twitter, YouTube oraz wiele innych (sprawdziłem, można zapisać grafiki z Pinteresta). Ciekawostką jest dodawanie tagów do treści, co ułatwia ich wyszukiwanie.

Link do wtyczki: https://chrome.google.com/webstore/detail/save-to-pocket/niloccemoadcdkdjlinkgdfekeahmflj

Sprawdzanie poczty Google

Nie lubię wchodzić na maila niepotrzebnie. Denerwuję się też kiedy czekam na jakiegoś maila, a po zalogowaniu okazuje się, że jeszcze nie przyszedł. Mam na myśli prywatne maile, bo służbowe obsługuję w Outlooku. W ten sposób panuje jakoś nad odpisywaniem, bo obsługa kilku adresów mailowych to czasem wyzwanie.

Mała ikonka Gmaila w prawym górnym rogu przeglądarki ułatwia mi sprawę, bo pokazuje ilość nieprzeczytanych maili i sprawdza, czy przyszły nowe. Ja nie muszę o tym pamiętać. Dodatkowo kiedy kliknę charakterystyczną czerwoną kopertę, to wtyczka otwiera kartę z Gmailem.

Link do wtyczki: https://chrome.google.com/webstore/detail/google-mail-checker/mihcahmgecmbnbcchbopgniflfhgnkff

Checker Plus for Google Calendar

Ciekawostką jest również wtyczka do Chrome, która pokazuje ilość zanotowanych zdarzeń w kalendarzu Google. A używam go, bo mam go ciągle pod ręką w telefonie to i fajnie gdyby się synchronizował z laptopem. Niestety nie znam rozwiązania, które połączy kalendarz Windows i tego od Googla, dlatego postawiłem na wtyczkę do Chrome, która to umożliwia.

Wystarczy zainstalować i zalogować się do własnego konta Google i tyle. W łatwy sposób możesz sprawdzić nadchodzące zdarzenia oraz dodać nowe. Co ciekawe rozszerzenie te oferuje możliwość wpięcia go w stronę/bloga tak, aby klient mógł się dopisać na rozmowę czy spotkanie z Tobą.

Link do wtyczki: https://chrome.google.com/webstore/detail/checker-plus-for-google-c/hkhggnncdpfibdhinjiegagmopldibha/related

Wtyczki do Chrome są potrzebne

Ja używam mnóstwa rozszerzeń do przeglądarki, natomiast chciałem pokazać, jak można rozbudować ją w prosty sposób, żeby nie tracić czasu na ciągłe przelogowywanie się na kolejne strony. W ten sposób unikniesz otwarcia miliona kart, które robią tylko bałagan. Rozszerzenia znacznie ułatwiają mi korzystanie z przeglądarki i pracę, a jeśli synchronizują się z moim smartfonem, to tym chętniej ją zainstaluję, bo kiedy nie pracuję na laptopie, to spędzam czas na moim Huaweiu.

A Ty, drogi czytelniku, jakich rozszerzeń używasz na co dzień? Może powinienem jakąś dodać albo przetestować? A może chciałbyś, żebym napisał o wtyczkach, które pomogą Ci w pracy przy… No właśnie przy czym?

Facebook Twitter Google Plus Linkedin Instagram YouTube Pinterest
%d bloggers like this: